WELLNESS

Fínska sauna

Ide o klasickú, drevom obloženú saunu, v ktorej sa teplota pohybuje okolo 90-100%.

Účinky saunovania na ľudský organizmus sú veľmi široké. Tu sú aspoň niektoré z nich:
 – organizmus sa zbavuje veľkého množstva toxínov (škodlivých látok),
 – dochádza k uvoľneniu svalstva pohybového aparátu s následnou celkovou regeneráciou,
 – dochádza k posilneniu imunitného systému,
 – zlepšuje kvalitu pokožky,
 – podporuje prekrvenie tkanív celého tela ako aj vnútorných orgánov,
 – prudkým zahrievaním a následným ochladzovaním sa rozširujú a zužujú cievy a tak sa stávajú elastickejšími.
A perlička, ktorá poteší najmä dámy: Pri pobyte v saune sa zvyšuje aktivita srdca, organizmus musí ochladzovať vnútorné orgány a tieto procesy spotrebúvajú výrazné množstvo energie, čím teda prispievajú k chudnutiu.
Ešte stále váhate, kam si ísť oddýchnuť?

Bylinková sauna

Je pre Vás fínska sauna príliš horúca? Chcete vyskúšať saunu aj s deťmi? Práve pre Vás je ideálna naša bylinková sauna.

Bylinková sauna je obložená drevom podobne ako fínska sauna a je v nej saunová pec s lávovými kameňmi. Vzduch v tejto saune je však prevoňaný bylinnými esenciami rôzneho druhu (kamilka, citrónová kôra, levandula, rôzne zmesi…).  Je všeobecne známe, že aromaterapia  má silný terapeutický účinok, uvoľňuje napätie, upokojuje myseľ. Práve potreba spomaliť a uvoľniť sa v príjemnom prostredí je pre dnešných uponáhľaných ľudí dôležitá. Ľahké vône Vás privedú do stavu pokoja a uvoľnenia. Na požiadanie Vám náš personál ochotne saunu prevonia Vami vybratou vôňou z našej aktuálnej ponuky.

Tepidárium

Relaxačný priestor s drevenými ležadlami. Ľahnite si a o oddych sa postarajú krásna hudba, vzduch nasýtený kamilkou a mandarínkou, v aromaterapii najmocnejším prostriedkom proti stresu. Nalaďte svoje zmysly na odpočinok a relaxujte.

Solárium

U nás môžete navštíviť jediné „otvorené“ solárium Ergoline Open Sun A.R.T. 600 v Trenčíne. Výhodou tohto solária je otvorený priestor pri opaľovaní. Aj ľudia, ktorí majú problém s klaustrofóbiou si v našom soláriu môžu užívať pohodlie a účinky „umelých slnečných lúčov“. Toto solárium dokáže vo vašom organizme tvoriť aj vitamín D. Vaše telo bude krásne opálené už za pár minút.

Masáže

KLASICKÁ MASÁŽ je vhodná najmä na uvoľnenie svalov, ale aj pri strese a nespavosti. Odporúča sa pri chorobách pohybového ústrojenstva, ochorenia svalového aparátu, šliach, fascií a deformácie chrbtice ako aj stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch. Blahodárne pôsobí aj pri chorobách nervového systému, chorobách tráviaceho traktu, chorobách dolných dýchacích ciest a pri rekonvalescencii. Pri masáži dochádza k prekrveniu telových orgánov (napr. prekrvením obličiek stúpa tvorba moču), zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok a na stav centrálnej nervovej sústavy. Aplikuje sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení a poúrazových stavov. Terapeut tlakovými hmatmi pôsobí na svalstvo uložené v hlbších štruktúrach tela. Pri klasickej masáži sa na masírovanie používajú 100% bio bylinné oleje a aróma oleje.

REFLEXNÁ MASÁŽ je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na tele je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze, alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami telo sa stáva odolnejšie a vyrovnanejšie. Pri tejto masáži nejde o klasické masírovanie, ale o zatláčanie reflexných plôšok. Pri stláčaní jednotlivých reflexných zón môže klient pociťovať bolesť, ktorá indikuje, že ten ktorý orgán, alebo oblasť nie je v poriadku. Tlakom na danú plochu, alebo bod, sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach. Pravidelná masáž reflexných zón je prospešná pre celkový pocit zdravia a pohody i na predchádzanie zdravotným problémom.